بستن

پاکسازی پوست

روش های مختلف پاکسازی پوست

به دلیل افزایش جمعیت در شهر های بزرگ و به دنبال آن افزایش آلودگی، همچنین استفاده کردن از مواد آرایشی نامرغوب و یا استفاده  بیش از حد از مواد آرایشی موجود در بازار، موجب گشته است تا پوست افراد جامعه دچار مشکلات و آسیب هایی شود که نتیجه ی آن پوست نا صاف و پر از جوش و مواجهه با بیماری های پوستی میباشد.

روش های بسیاری برای درمان این دسته از نارسایی های پوستی وجود دارد که عبارتند از؛آب درمانی، ماساژ پوست، پاکسازی پوست و… در مطلب زیر قصد داریم تا در مورد پاکسازی پوست به طور مفصل صحبت کنیم.

پاکسازی پوست
پاکسازی پوست عبارت است از کلیه ی روش هایی که به دنبال آن پوست فرد از هرگونه مواد اضافی و آلاینده ها پاک شده و به عبارتی محیطی جهت نفس کشیدن پوست فراهم میگردد. پاکسازی پوست توسط افراد مختلف و مراکز متفاوت انجام میشود، ولی بهتر است قبل از انتخاب مرکز مربوطه به خوبی در مورد تخصص و مجاز بودن مرکز مورد نظر اطلاعات لازم را کسب نمایید.

انواع روش های خانگی پاکسازی پوست
بخور دادن : یکی از روش های بسیار موثر و عالی در زمینه ی پاکسازی پوست بخور دادن پوست صورت میباشد،شما برای اینکار میتوانید از کتری در حال جوش که بخار تولید میکند استفاده نمایید؛با اینکار پوست صورت شما به دلیل آبرسانی و خیس شدن منافذش از هرگونه مواد اضافی پاک شده و همین امر موجب جوانسازی پوست صورت شما میگردد.
محلول شکر و آبلیمو : یکی دیگر از روش های امتحان شده و بسیار موثر بردی درمان و باز شدن منافذ پوستی استفاده کردن از محلول شکر و آبلیموی غلیظ میباشد که برای این کار محلول بدست آمده را به صورت دورانی بر روی پوست صورت خود مالیده و با اینکار موجب باز شدن منافذ پوستی خود میشوید.
عسل : عسل به عنوان یکی از مهم ترین پاک کننده های پوستی یاد میشود این ماده ی مهم و کارا موجب گشته تا منافذ پویت به راحتی باز شده و پوست صورت را از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک مینماید شما میتوانید عسل را هم به صورت موم خالص و هم به صورت ترکیبی با دارچین استفاده نمایید.
لیمو : لیمو میوه ای معجزه آسا برای درمان هرگونه چربی اضافی پوست و پاکسازی پوست از هرگونه مواد اضافی میباشد،که این میوه هم به صورت عادی و به تنهایی مورد استفاده قرار میگیرد و هم به صورت ترکیبی با شکر ،عسل،آب به عنوان ماسکی طبیعی برای پاکسازی استفاده میشود.
سفیده ی تخم مرغ : سفیده ی تخم مرغ نیز یکی از مهم ترین و کارامد ترین روش های پاکسازی پوست میباشد چرا که این ماده به دلیل مقدار بالای کلسیم و مواد معدنی دیگر علاوه بر کوچک نمودن منافذ پوستی ،پوست فرد را در برابر هرگونه آلودگی محیطی حفظ مینماید البته بهتر است برای استفاده از این ترکیب مقداری آبلیموی تازه به آن اضافه گردد و به مدت ده دقیقه بر روی پوست گذاشته شود.
جو دوسر : جو دوسر یکی دیگر از مهم ترین مواد لایه بردار پوست میباشد که این ماده به دلیل خاصیت های فراوانش برای پوست صورت مفید بوده و بهتر است روزی یک فنجان از جوی دو سر پخته شده را همراه با مقداری روغن زیتون بر روی پوست صورت به صورت دورانی ماساژ داد.

پاکسازی پوست در مراکز پزشکی
پاکسازی پوست امری مهم و نیازمند دقت میباشد در این عملیات نباید به بافت و پوست صورت آسیبی وارد شود، بنابراین بهتر است توسط افراد آگاه و متخصص انجام شود.
در مراکز درمانی پوست ابتدا پوست صورت فرد را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار میدهند و سپس اقدام به پاکسازی آن میکنند که در روش پاکسازی پوست به کمک متخصص ابتدا پوست را با کمک لایه بردار ها و مواد دیگر ، از هر گونه مواد اضافی و آکنه پاک نموده و اقدام به صاف و صیقل دادن آن مینمایند. سپس با تحریک کلاژن های پوست، صورت را به ساخت پوستی جدید وادار مینمایند . این امر در نهایت جوانسازی و روشن شدن پوست را برای شما به ارمغان خواهد آورد. البته روش های تلفیقی برای پاکسازی پوست نیز وجود دارد که در این روش ها با کمک دستگاه های مخصوص پاکسازی اقدام به از بین بردن مواد اضافی پوست میکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *